Vodovod i sanitacija u BiH

Delegacije Federalne jedinice za upravljanje projektom (PMU)  “Vodovod i sanitacija u BiH” koji finansira i podržava Europska investiciona banka (EIB) na čelu sa Sanjom Terzić, direktoricom PMU, a u pratnji predstavnica tehničke pomoći Selme Ozkan, direktorice tehničke pomoći i Cigdem Ayse posjetila je Općinu Tešanj. Goste je primio Doc.dr.Ismar Alagić, Savjetnik općinskog načelnika i Vođa lokalne jedinice za implementaciju projekta (PIT) u općini Tešanj zajedno sa saradnicima i članovima PIT-a.
Povod za posjetu općini Tešanj su bile aktivnosti oko finaliziranja Izvješataja o obuhvatu projekta odvodnje i prečišćavanja otpadnih u općini Tešanj. Podržan je stav da se kao prioritetne aktivnosti  u realizaciji projekta na području općine Tešanj odaberu rješavanje sekundarne mreže u urbanim dijelovima i vodozaštitnim zonama, potom dovođenje primarnih vodova do naseljenih mjesta u obuhvatu i izgradnja centralnog uređaja za prečišćavanje otpadnih voda na području općine Tešanj. Predstavnici PMU, tehničke pomoći i Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva su odali priznanje radu jedinice za implementaciju projekta u Tešnju u pogledu kvaliteta pripremljenog Izvještaja o obuhvatu projekta u općini Tešanj. Navedeno je da eksperti i predstavnici EIB nisu imali niti jednu primjedbu tehničke prirode na predloženi dokument. Posebno priznanje je iskazano za naglašenu održivost projekta i koordinaciju koju iskazuju predstavnici općine Tešanj i JP RAD na pripremi i realizaciji predmetnog projekta.