Omladinski parlament u 2012. godini

Koordinacioni sastanak općinskog koordinatora Doc.dr. Ismar Alagića, sa školskim koordinatorima gosp. Karahmetom i gđom. Karagić održan u prostorijama općine Tešanj rezultirao je usvajanjem prijedloga Plana rada Dječijeg/omladinskog parlamenta općine Tešanj za 2012. godinu. Kroz provedenu diskusiju učesnici sastanka su usaglasili obim planiranih aktivnosti zajedno sa odgovornim licima i rokovima za njihovu realizaciju. Naredna sjednica Dječijeg/omladinskog parlamenta općine Tešanj planirana je u drugoj polovini februara 2012. godine na kojoj bi trebao biti usvojen navedeni Plan rada za 2012. godinu. Također, na navedenoj sjednici bi se trebali utvrditi osnovni principi za objavljivanje javnog poziva za kandidovanje projekata od interesa za lokalnu zajednicu i Dječiji/omladinski parlament općine Tešanj u 2012. godini. Na ovaj način općina Tešanj najbolje demonstrira izgrađen osjećaj za zadovoljavanje potreba naših najmlađih sugrađana i sugrađanki.