Obavještenje

Povodom velikog broj poziva građana i pravnih subjekata sa području općine Tešanj za čišćenjem snijega i ledenica sa krova objekata, Općinski načelnik obavještava sve vlasnike objekata da su shodno NAREDBI Federalnog Štaba civilne zaštite broj: 11-49/1-221/12 od 13.02.2012. godine, kao i prema Odluci o komunalnom redu i sanitarnom minimumu Općine Tešanj, vlasnici objekata OBAVEZNI ukloniti ledenice i snijeg sa krovova kao izvor opasnosti i ugrožavanja lica i imovine. Vlasnici objekata su pred zakonom odgovorni za posljedice koje bi eventualno mogle nastati usljed naglog padanja snijega ili ledenica na prolaznike i imovinu drugih lica.

Općinska služba civilne zaštite će se odazvati u pomoć po zahtjevu samo starih i iznemoglih lica ukoliko ista imaju objekte koji u ovom smislu mogu biti opasnost za druga lica i imovinu.