Čestitka povodom Dana nezavisnosti BiH

1. marta 1992. godine, a nakon raspada bivše Jugoslavije, Republika Bosna i Hercegovina se opredijelila referendumom za samostalnost i nezavisnost u svojim međunarodno priznatim granicama. Organizacija UN-a priznala je samostalnost Republike Bosne i Hercegovine, a nakon toga zabranila naoružavanje odbrane svoje članice.

Oni koji su bili protiv samostalnosti i nezavisnosti jer im je pitanje nacije iznad pitanja države, napali su Republiku Bosnu i Hercegovinu izvana i iznutra. Bosna i Hercegovina je preživjela, iako nije više republika, i preživjela svoje rušitelje.

Nakon 20 godina Bosna i Hercegovina ne treba više ljubavi svojih građana, nego više lojalnosti.  U iskrenoj nadi da će se to i dogoditi, svim građanima Bosne i Hercegovine,posebno općine Tešanj, čestitamo 1. mart – Dan nezavisnosti.

PREDSJEDAVAJUĆI OPĆINSKOG VIJEĆA

Esmir Subašić