Otvorena nova zgrada Općinskog suda u Tešnju

Uručenjem ključeva predsjedniku Općinskog suda Zdravku Popoviću, premijer ZDK Miralem Galijašević zvanično je otvorio novu zgradu Općinskog suda u Tešnju. Svečanosti su prisustvovali premijer ZDK, sa ministrima i članovima Vlade, predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća, predstavnici Kantonalnog suda, načelnici susjednih općina, te mnogobrojne zvanice i gosti.

Prigodnim govorom gostima su se obratili Općinski načelnik Fuad Šišić, predsjednik Općinskog suda u Tešnju Zdravko Popović, predsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Milorad Novković, Ministar pravosuđa u Vladi ZDK Miroslav Penko i premijer ZDK Miralem Galijašević.

U novembru 2008. godine položen je kamen temeljac za novu zgradu Općinskog suda.