JOM kod Općinskog načelnika

Danas su predstavnici rukovodstva JOM – Jedinstvene organizacije mladih, Jelah boravili u radnoj posjeti kod Općinskog načelnika. Razgovorano je o dosadašnjem radu ove nevladine organizacije, a posebno o aktivnostima i događajima vezanih za pitanje srušenog dimnjaka u krugu IGM “Usora” Jelah. Ne postoje različita gledanja Općinskog načelnika i JOM Jelah u pogledu djelovanja ove nevladine organizacije u ranijim projektima koje je JOM vodio u interesu mladih, sa većom ili manjom podrškom i Općine Tešanj. Postoji saglasnost i oko nezadovoljstva rukovodstva JOM-a u pogledu srušenog dimnjaka kao i nezadovoljstva jednog broja građana, ali ne postoji saglasnost oko načina na koji je rukovodstvo JOM-a iskazalo svoje nezadovoljstvo. Općinski načelnik je iznio zabrinutost zbog riječi i kvalifikacija koje je JOM koristio u svom saopćenju u pogledu Općinskog načelnika, koji upućuje više na političku diskvalifikaciju izabranih dužnosnika nego na kritiku. Općinski načelnik je iznio stav da očekuje, u tom smislu, javno izvinjenje rukovodstva JOM-a kako bi ranija uspješna saradnja mogla biti nastavljena.