Posjeta firmi ZEMA – Tešanjski kiseljak

Općinski načelnik Fuad Šišić sa saradnicima danas je posjetio i obišao firmu ZEMA – Tešanjski kiseljak. Kroz razgovor sa vlasnikom firme, Općinski načelnik je saznao osnovne podatke o ovoj firmi, trenutne aktivnosti, ali i planove za naredni period.

Možemo biti ponosni na naše punionice mineralne vode. Pozitivno sam iznenađen tehnološkim pogonom koji posjeduje ova firma – sve je automatizovano.Ovo je još jedan primjer uspješnog poslovanja jedne tešanjske firme, kazao je Općinski načelnik.

Inače, ZEMA – Tešanjski kiseljak je na prestižnom natjecanju u Berkeley Springsu (Virginia), osvojila srebrenu medalju u konkurenciji najboljih flaširanih mineralnih voda na svijetu. Degustatori su na najvećem svjetskom sajmu mineralnih voda ocjenili da ZEMA – Tešanjski Kiseljak spada u sami svjetski vrh mineralnih voda.