Gradovi tolerancije – Premoštavanje razlika

Danas su Općinski načelnik i Direktor Mješovite srednje škole Tešanj prisustvovali završnoj radionici koju je organizovao OSCE, Ured Zenica povodom projekta Gradovi tolerancije – Premoštavanje razlika. U projektu su sudjelovale škole sa podurčja općina Tešanj, Maglaj, Doboj i Usora, a danas su općinski načelnici podržali ovaj projekat kao dobar model koji treba dalje razvijati i širiti do nivoa Bosne i Hercegovine.
Sudinici projekta, dirketori, nastavnici i učenici su iznijeli veoma pozitivna iskustva i ocjene i tražili da se projekat nastavi. Kroz projekat se 40 učenika iz ove četiri općine imalo prilike družiti, razmjeniti ideje i iskustva, te zajendički obići histrojske i druge znamenitosti ove četiri općine.