Općinsko rukovodstvo obišlo Gradinu

Suvenirnica na Gradini aktivnosti koje su realizovane, trenutno se radi na izgradnji sanitarnog čvora sa wc-ima koji je u završnoj fazi. Izgrađena je i suvenirnica u kojoj posjetioci mogu kupiti suvenire sa motivima Tešnja kao i razne druge. Uz sve navedeno radi se i na izgradnji montažnog ugostiteljskog objekta na tabiji ispred Dizdareve kule. Do kraja juna biće završeni i radovi unutar Dizdareve kule u kojoj će biti postavljeni izložbeni predmeti i eksponati koji su vezani za tešanjsku tvrđavu. Općinski načelnik je istakao da se završetak radova očekuje do kraja ovog mjeseca, kada bi Gradina trebala turistima ponuditi kompletan sadržaj: od suvenirnice, izložbenih postavki u Dizdarevoj kuli kao i ugostiteljski objekat-tip ljetna bašta na platou. Cilj je upotpuniti turistički sadržaj na Gradini, a samim tim i obogatiti turističku ponudu na području općine Tešanj. Zvanično otvorenje Gradine se očekuje 1. jula 2009. godine.