Održan Kolegij Vijeća

te nastavili normalno donositi odluke. Nakon 40 dana, na novoj sjednici, Vijeće mijenja stav i zaključuje da neće razmatrati nijednu tačku ako za tu tačku nema predlagača ili obrađivača. Općinski načelnik je jučer prihvatio nastavak sjednice za ponedjeljak, 29.06.2009. godine u 14,00 sati na kojoj će prisustvovati sa saradnicima. Istakao je da su odluke potrebne građanima naše općine, te da Vijeće i Općinski načelnik treba da rade zajedno ali treba i da poštuju statutatrne obaveze u međusobnim odnosima ova dva lokalna organa vlasti, zakonodavne i izvršne. Općinski načelnik je iznio neprihvatljivim ponašanje na posljednjoj sjednici Vijeće, na kojoj je jedan od predsjednika klubova iznio neistine za govornicom na račun Općinskog načelnika, pozivajući da bez obzira na političke razlike, kodeks ponašanja i osobna čast ne bi smjela doći u pitanje.