Potpisani ugovori za projekte Musala i restoran na Starom gradu

Potpisivanje ugovora za projekte Musala i restoran na Starom gradu Gradini. Svečanosti su prisustvovali zastupnik u državnom Parlamentu Šemsudin Mehmedović, zastupnici u Skupštini ZDK Aida Salkić i Nisveta Mudrov, predsjedavajući Općinskog vijeća Vedran Kaser, predsjednici Klubova političkih partija, savjetnici i pomoćnici Općinskog načelnika, članovi Komisije Musala, te predstavnici medija. Nakon potpisivanja ugovora, prisutnima su se obratili Fahrudin Kadušić ispred firme FAREX, gdje je istakao važnost ovog projekta koji u svojoj prvoj fazi iznosi 3,4 miliona maraka, te se zahvalio Općinskom načelniku na ukazanom povjerenju. Zlatko Mulabećirović, vlasnik firme BOSS rekao je da je ugovor prihvaćen isključivo iz ljubavi prama gradu, a ne iz ekonomskog interesa. Općinski načelnik Fuad Šišić kazao je da potpisivanje ovih ugovora doprinosi bržem razvoju sredine, te da oba projekta pored historijskog značaja imaju i turističku dimenziju. Inače, restoran na Starom gradu za sve posjetitelje bit će otvoren od subote , 11. jula, a početak radova na dijelu infrastrukture Regulacionog plana Musala očekuje se nakon što se iskristalizira idejni projekat.