Izvještaj Službe civilne službe

angažovana na cijelom ugroženom području u cilju utvrđivanja i procjene stanja i preduzimanja daljih mjera.
Crveni križ općine Tešanj je angažovan na pružanju pomoći u pokrivačima i hrani za domaćinstva koja su ugrožena i kojima je potreban ovaj vid pomoći.
Počela je i dostava pitke vode na ugrožena područja (Karadaglije) od strane Profesionalne vatrogasne jedinice.

Jutros u 07,30 sati održana je proširena sjednica Općinskog štaba civilne zaštite sa komisijama za procjenu šteta, te je utvrđena dinamika daljih aktivnosti.

Komandant i načelnik Općinskog štaba i Direktor Kantonalne uprave CZ su zajedno sa komisijama izašli na teren i obišli ugrožena područja.

Pojačano se provode mjere na asanaciji terena, naročito putne infrastruktura u cilju uspostave komunikacija sa odsječenim područijima (MZ Jablanica) gdje su angažovana putna i građevinska preduzeća.

Asanaciju terena tokom noći i sada provodi i JP „Rad“ Tešanj.

U 11,25 sati operativni centar je primio dojavu iz MZ Karadaglije da je usljed klizanja tla direktno ugrožen jedan stambeni objekat.

POMOĆNIK OPĆINSKOG NAČELNIKA
Nizah Mehinović, profesor