Donesena Odluka o prestanku stanja elementarne nepogode

i dezinfekciji ugroženih područja. Prema izvještajima, stanje na terenu se konstantno normalizuje. Privodi se kraju druga faza čišćenja i dezinfekcije bunarâ na poplavom ugroženim područjima. Vatrogasne ekipe i ekipe Higijensko-epidemiološke služe su svakodnevno na terenu. Planirano čišćenje Kiseljaka je završeno, a danas i sutra će biti očišćene i preostale javne površine. Stanovništvu na ugroženim područjima se svakodnevno isporučuju dovoljne količine čiste vode. I dalje ostaju na snazi upute Higijensko-epidemiološke službe i Općinskog štaba civilne zaštite o upotrebi i korištenju vode iz bunarâ i lokalnih vodozahvata na poplavljenom području.
Služba civilne zaštite upozorava stanovništvo na poplavljenom području da, ukoliko prilikom čišćenja zemljišnih površina ili u blizini korita rijeka primijete neeksplodirana ubojna sredstva ili neka druga minsko-eksplozivna sredstva, ista ne diraju i odmah obavijeste Operativni centar civilne zaštite na brojeve 121 i 123 ili Policijsku stanicu Tešanj na broj 122.
Na današnjoj sjednici Štaba je donesena je Odluka o prestanku stanja elementarne nepogode na području općine Tešanj.