Otvoren 3. tradicionalni sajam pčelarstva Tešanj 2009.

obraćanje predsjednika udruženja pčelara. U sklopu Sajma, učesnici će svojim proizvodima pomoći najtežim bolesnicima Opće bolnice Tešanj. Sajam je otvorio predsjednik Udruženja građana Pčela Senad Ahmić te zaželio dobrodošlicu svim pčelarima i gostima. Što se tiče prve godine tada je bilo 11 izlagača, ali nismo bili zadovoljni odzivom građana, naredne godine 16, a ove godine 25 izlagača. Drago nam je što nas je i Općina podržala u projektu, te što smo ove godine u prirodnom ambijentu. Jednom rječju ja sam prezadovoljan, kazao nam je predsjednik Udruženja. Prisutnima se obtratio i potpredsjednik Kantonalnog Saveza pčelara Suad Ahmetspahić te još jednom otvorio Sajam. Ispred Općine Tešanj prisutnima se obratio pomoćnik Općinskog načelnika Nadir Medarić kazavši kako je Sajam pčelarstva jedan od zacrtanih ciljeva Ekološke strategije Općine Tešanj, te poželio dobrodošlicu gostima. Sajam ostaje otvoren do 14. augusta 2009. godine. Građani mogu posjetiti Sajam u petak i subotu od 10,00 do 18,00 sati.