Sastanak o načinu primjene Odluke o privremenom finansiranju Budžeta Općine Tešanj za period januar-mart 2009. godine

Tešanj, koji je usvojen i upućen u proceduru. U decembru 2008. godine, nakon provedene procedure, Općinsko vijeće Tešanj nije prihvatilo prijedlog Budžeta za 2009. godinu i donesena je Odluka o privremenom finansiranju Budžeta Općine Tešanj za period januar-mart 2009. godine. Ovom Odlukom utvrđuje se iznos privremenog finansiranja i to u visini od 1/4 Budžeta Općine za 2008. godinu, a to iznosi 2 342 500 maraka. U praksi ovo znači – dok je na snazi ova Odluka, ne postoji mogućnost ugovaranja novih poslova, tek nakon usvajanja Budžeta za 2009. godinu (koji ponovo mora proći proceduru od nacrta do prijedloga). U ovakvoj situaciji svi korisnici Budžeta Općine Tešanj moraju razumjeti i prilagoditi se ovakvom načinu finansiranja.