Održana 5. sjednica Općinskog vijeća Tešanj

5. Nacrt Odluke o odvodnji otpadnih voda;
6. Nacrt Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o vodovodu i kanalizaciji;
7. Prednacrt Odluke o provođenju Regulacionog plana «Poslovna zona Glinište«;
8. Prijedlog Rješenja za imenovanje stručne Komisije za davanje ocjene o mogućnosti legalizacije
bespravno izgrađene građevine;
9. Prijedlog Rješenja o razrješenju i imenovanju Komisije za procjenu vrijednosti nekretnina
u prometu;
10. Izvještaj o radu Općinskog pravobranilaštva za 2008. godinu i Izvještaj o uočenim pojavama
i problemima u primjeni zakona o značaju ostvarivanja funkcije Općinskog pravobranilaštva;
11. Izvještaj o izvršenom deminiranju, trajnom obilježavanju minskih polja i uklanjanju NUS-a u
2008. godini na području općine Tešanj;
12. Informacija o radu Biroa za zapošljavanje Tešanj za 2008. godinu;
13. Informacija o suzbijanju rada na crno;
14. Informacija o radu i poslovanju nevladinih organizacija na Općini Tešanj za 2008. godinu.
Na početku sjednice, dvije tačke (Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o općinskim administrativnim taksama – na prijedlog Općinskog načelnika i Prijedlog Rješenja za imenovanje stručne Komisije za davanje ocjene o mogućnosti legalizacije bespravno izgrađene građevine – na prijedlog Kluba vijećnika SDP) odložene su za narednu sjednicu. Najvažnija tačka dnevnog reda Budžet Općine Tešanj za 2009. godinu, uz usaglašene amandmane jednoglasno je usvojen. Sjednica Općinskog vijeća je završena u 16,55 sati uz čestitke građanima Općinskog načelnika i Klubova vijećnika koje participiraju u Općinskom vijeću Tešanj povodom 1. marta – Dana nezavisnosti.