Obuka općinskih štabova civilne zaštite

rada tim eminentnih stručnjaka Kantonalne i Federalne uprave civilne zaštite kompletnim sastavima općinskih štabova održao niz predavanja vezanih za kompleksnu problematiku zadataka civilne zaštite i posebno općinskih štabova u realizaciji planova zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara u kriznim situacijama. Danas će se ova obuka nastaviti radionicama s konkretnim rješavanjem zadataka općinskih štabova u pretpostavljenim kriznim situacijama, a prema supozicijama koje je pripremila Kantonalna uprava civilne zaštite Ze-do kantona.
Kako su tokom svojih izalaganja istakli učesnici na ovoj obuci, jačanje civilne zaštite prioritetan je zadatak svakog društva, jer je ona nosilac i najznačajniji faktor u otklanjanju posljedica u svim kriznim situacijama, posebno kod elementarnih nepogoda, a preventivne mjere, planski pristup i dobra organiziranost u najvećoj mjeri doprinose uspješnosti ovog zadatka. U tome ključnu ulogu upravo imaju općinski štabovi civilne zaštite kao neposredni realizatori najvećeg broja mjera i planova.
Polaznicima ove obuke bit će izdati i certifikati.