Peta međunarodna smotra folklora u Jelahu

Međunarodna smotra folklora u Jelahu. Uz domaćina – KUD Izudin Mulabećirović Izo učešće na manifestaciji su uzela i kulturno-umjetnička društva Tamburica Slavonski Šamac – Hrvatska; Srem Jarkovo, Zemun – Srbija i Crna Gora; Folklorni ansambl Doma mladih Tuzla – BiH; Minerali Rogaška Slatina – Slovenija i Pelagić Banja Luka – BiH.
Prva Međunarodna smotra folklora održana je 2001. godine i vremenom je postala tradicija o čemu svjedoči prisustvo velikog broja posjetilaca, kojih je svake godine sve više.
Nastupi KUD-ova oduševili su posjetioce među kojima je bio i Općinski načelnik Adem Huskić koji je odao i pismeno priznanje organizatorima.
Generalni pokrovitelj cijele manifestacije kao i ovogodišnje smotre folklora su Općina Tešanj i Mjesna zajednica Jelah.
O kvalitetu i međunarodnom karakteru smotre govori i podatak da su se i na prethodne smotre folklora odazvala brojna društva, među kojima i KUD Ramadan Šarkić Tuzi Crna Gora; KUD Gajret Sarajevo; KUD Podvinje Slavonski Brod –Hrvatska; KUD Josip Lovretić Vinkovci – Hrvatska; KUD Izvor Žabljak –BiH; KUD Pobjeda Tešanj; KUD Semeljci Ðakovo – Hrvatska; KUD Seljačka sloga Vinkovci – Hrvatska; KUD Ivo Lola Ribar Subotica – SiCG; KUD Dobrinja 93 Sarajevo; KUD Ričice Zenica; KUD Matija Gubec Donji Miholjac – Hrvatska; KUD Nikola Tesla Beograd – SiCG; KUD Pelikan Sikloš – Mađarska; KUD Azot Goražde; KUD Doboj Doboj; KUD Abrašević Vrnjačka Banja – SiCG; KUD Slavko Mandić Laktaši i KUD Adem Alić Gračanica.