Tradicionalna proslava 27. jula u mjesnoj zajednici Tešanjka

sati, gdje su bili prisutni članovi Skupštine i Savjeta Mjesne zajednice, predstavnici Udruženja boraca NOR-a, općinska delegacija na čelu sa načelnikom Ademom Huskićem, predstavnici Policijske uprave Tešanj, predstavnici udruženja građana itd.
U okviru manifestacije izveden je kulturno-zabavni program uz učešće pet kulturno-umjetničkih društava (KUD Izudin Mulabećirović Izo Jelah, KUD Behar Tešanjka, KUD Izvor Žabljak, KUD Ðerdan Matuzići i KUD Ševarlije Ševarlije).
Procjenjuje se da je program pratilo oko 1000 posjetilaca.
Sportski dio manifestacije počeo je 26. jula malonogometnim turnirom na poligonu ispred Osnovne škole u Lepenici. Pravo učešća imala su sva pravna i fizička lica uz uplatu kotizacije od 50 KM. Učešće na turniru uzelo je 18 ekipa s cijelog područja općine Tešanj, dvije ekipe iz općine Maglaj i jedna ekipa iz Republike Srpske.
Pobjednik turnira je ekipa Auto-servis Solo iz Piljužića, drugoplasirana ekipa domaćina Pobjeda iz Tešanjke, a trećeplasirani Dom Lepenica iz Lepenice.
Jedan od sponzora ovogodišnje manifestacije bila je i Općina Tešanj.