Ministar privrede ZDK posjetio Tešanj

Ministar privrede ZDK Samir Šibonjić posjetio je danas općinu Tešanj i ovom prilikom se sastao sa Općinskim načelnikom Suadom Huskićem. Tokom sastanka razgovarano je o saradnji Ministarstva i Općine Tešanj, te podršci koju Ministarstvo i Vlada ZDK pružaju kada je u pitanju uređenje poslovnih zona. U posljednje dvije godine, Ministarstvo je izdvojilo cca 350 000 KM za poslovne zone na području općine Tešanj. Razgovarano je i o drugim programima koje provodi Ministrastvo, kao i o reformi administrativnog sistema i pojednostavljenju procedura kada je u pitanju registracija poslovnih subjekata. Sastanku su prisustvovali i savjetnik Ministra Esmir Bašić, zastupnica u Skupštini ZDK Almina Sivić, vijećnik Fahir Solo i pomoćnik Općinskog načelnika Amel Karahmet.