Obnova objekta Doma na Tešanjci

Općinski načelnik Suad Huskić i predstavnici PPU Dječiji san i KUD Behar u prisustvu predstavnika MZ Tešanjka i Agencije za razvoj općine Tešanj TRA potpisali su danas ugovore za realizaciju projekta obnove objekta Doma na Tešanjci uz nabavku opreme. Radi se o projektu koji je odobren u okviru javnog poziva za sredstva EU kroz program EU4AGRI. Projekat je kandidovala Agencija za razvoj općine Tešanj TRA, uz pomoć predstavnika MZ Tešanjka i Općine Tešanj. Projekat finansira Evropska Unija, a sprovodi Razvojni program Ujedinjenih Nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP BiH).

Ukupna vrijednost projekta je 290 740,68 KM, od čega je UNDP obezbijedio 186.000 KM, Općina Tešanj 93.000 KM, te korisnici 11.000 KM. Projektom su planirani novi krov i ploča, nabavka namještaja, senzorna soba, video nadzor, muzička oprema.