Prodaja nekretnine u naseljenom mjestu Medakovo

Općina Tešanj je pokrenula proceduru za prodaju nekretnine u naseljenom mjestu Medakovo, koja se nalazi uz lokalnu saobraćajnicu. Nekretnina nosi oznaku k.p.br. 1200/1 za K.O. Medakovo i ima ukupnu površinu od 1362m2. Na nekretnini se nalazi objekat (starija gradnja).

Na sjednici Općinskog vijeća Općine Tešanj održanoj 31. januara 2024. godine, Općinsko vijeće je donijelo Odluku kojom se odobrava prodaja navedene nekretnine.

Prodaja će se izvršiti putem licitacije. Termin licitacije će se odrediti u Javnom konkursu o prodaji nekretnine koji će, pored ostalih propisanih podataka sadržavati i termin/dan održavanja licitacije.  Kriterij za kupovinu će biti najpovoljnija, odnosno najveća ponuđena cijena.

Javni konkurs će biti objavljen u jednom dnevnom listu, u lokalnim medijima i na web stranici Općine Tešanj.