Općina Tešanj dobitnik priznanja za dobar poslovni ambijent i podršku poduzetnicima

Na Svjetskom kongresu poduzetnika u konkurenciji 562 kandidata iz devet zemalja, dodijeljene su nagrade najboljim poduzetnicama na području srednje i jugoistočne Europe. Tom prilikom Općini Tešanj je dodijeljeno priznanje GlobalLocal za doprinos razvoju i promociji poduzetništva za sveukupni lokalni razvoj.

Općina Tešanj kontinuirano radi na izgradnji imidža konkurentnosti poslovne sredine, osnivanjem Agencije za razvoj (TRA) zajedno sa poduzetnicima stvarala je dobar poslovni ambijent (BFC), da bi rezultati bili prepoznati kao najbolje područje za direktna strana ulaganja (BEAR). Zauzvrat, doprinos Općine Tešanj uspješnosti poduzetništva ima značajan uticaj na brojne primjere odnosa poduzetnika za potrebama lokalne zajednice, čime se sami svrstavaju u prestižnu grupu društveno odgovornih firmi (ESG).