U Tešnju obilježena 31. godišnjica 3. Korpusa Armije RBiH

Prigodnim programom, u Tešnju je održana centralna manifestacija obilježavanja 31. godišnjice 3. Korpusa Armije RBiH, kojoj su, osim rukovodstva i članova 3. Korpusa, prisustvovale i mnogobrojne zvanice i gosti. Nakon defilea gradskim ulicama sa ratnim zastavama jedinica Trećeg korpusa i polaganja cvijeća na Centralno spomen obilježje šehidima i poginulim borcima u Tešnju, u Centru za kulturu i obrazovanje održana je Svečana akademija. Bila je ovo prilika za podsjećanje na dešavanja u periodu 92-95. godina i značaj 3. Korpusa Armije RBiH u očuvanju Bosne i Hercegovine, sa snažnom porukom da se nikad i nikome takvo nešto ne dogodi.

Tokom Svečane akademije, učenicima osnovnih i srednjih škola sa područja općine Tešanj dodijeljene su nagrade za najbolje likovne i literarne radove.

Treći korpus Armije RBiH je jedan od sedam korpusa koji je za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini djelovao u sastavu Armije RBiH.