KUD Izudin Mulabećirović Izo Jelah u 2004. godini bio uspješan

savjeta i Predsjednika Skupštine). Rad društva je ocijenjen jako uspješnim.
U 2004. godini realizovan je veliki broj nastupa širom BiH, u Republici Hrvatskoj, Republici Sloveniji i Srbiji. Osim toga, Društvo je uz MZ Jelah bilo nosilac organizacije manifestacije Jelaško ljeto u okviru koje je održana i međunarodna smotra folklora. KUD je pozitivno poslovao zahvaljujući brojnim sponzorima, prije svega Općini Tešanj, MZ Jelah, te brojnim privatnim preduzećima i fizičkim licima.
U ime Općine Tešanj Skupštini je prisustvovao Rukovodilac Službe za opću upravu i društvene djelatnosti gosp. Suad Huskić, koji je čestitao rukovodstvu i članovima Društva na dosadašnjim uspjesima i istakao opredijeljenost Općine Tešanj da i ubuduće pomaže ovako uspješne nevladine organizacije koje rade na promociji kulture i tradicije Tešnja i okoline.