Naredba o uništavanju pasa lutalica

/>
FEDERACIJA BOSNE I HERCEGOVINE
ZENIČKO-DOBOJSKI KANTON
OPĆINA TEŠANJ
OPĆINSKI NAČELNIK

Broj: 02-49-1-590-23/05
Datum: 21.04.2005. godine

Na osnovu člana 28. Statuta Općine Tešanj (»Službeni glasnik Općine Tešanj« broj 1/03 i 8/04) Općinski načelnik d o n o s i

N A R E D B U
o uništavanju pasa lutalica na području općine Tešanj

I
U cilju obezbjeđenja sigurnosti građana općine Tešanj i prevencije širenja bjesnila provesti organizovano uništavanje pasa lutalica na području općine Tešanj i to u urbanim naseljima Jelah, Tešanj i Tešanjka.

II
Realizaciju aktivnosti iz tačke I Naredbe obavit će lovac Žepčan Samir u skladu sa odredbama Ugovora o vršenju usluga odstrela pasa lutalica broj 02-49-1-589-21/05 u dane 23, 24. i 30. aprila 2005. godine.

III
Zadužuje se komunalni referent u Službi za finansije i ekonomiju Općine Tešanj da izvrši kontrolu u pogledu broja odstreljenih pasa na sanitarnoj deponiji i o tome sačini zabilješku.

IV
Naknada za uništavanje pasa lutalica obezbijeđena je iz sredstava budžeta Općine Tešanj.

V
Zadužuje se rukovodilac Službe za finansije i ekonomiju za realizaciju i praćenje ove Naredbe.

VI
Ova Naredba stupa na snagu danom donošenja i objavit će se u »Službenom glasniku Općine Tešanj« i na web stranici Općine.

Dostavljeno:
1. PU Tešanj