Javna rasprava o nacrtu Odluke o osnivanju Ureda Općine Tešanj u Jelahu

Ureda općine Tešanj u Jelahu.
Pored prisutnih građana i rukovodstava mjesnih zajednica, javnoj raspravi prisustvovali su i predstavnici općinskih organa uprave: Službe za opću upravu i društvene djelatnosti, Službe za imovinsko-pravne poslove i katastar i Službe za urbanizam, razvoj i inspekcijske poslove.
Na održanoj javnoj raspravi predstavnici općinskih organa prezentovali su projekat prisutnim građanima, nakon čega su građani iznijeli svoja mišljenja.
U toku rasprave koja je uslijedila nakon prezentacije preovladalo je mišljenje da postoji opravdanost osnivanja ureda u Jelahu, ali je istovremeno izražena bojazan zbog izmještanja Matičnog ureda u Kaloševiću, jer bi to otežalo pružanje usluga građanima ove mjesne zajednice.
Učesnici u raspravi bili su zainteresovani za početak rada Ureda, nivo i obim usluga koje će pružati, kao i cijenu realizacije kompletnog projekta otvaranja Ureda u Jelahu.