Biznis ideje mladih: Novih šest poduzetnika

Općina Tešanj je izvršila analizu realizovanog dijela programa Najbolje poslovne ideje mladih u 2017. godini i utvrdila da su od realizacije odustala 4 kandidata koja su bila na listi za finansiranje.

Na osnovu navedene analize i dodatne finansijke podrške Vlade ZDK za razvoj ovog Programa, Općinski načelnik je donio Odluku o novom rangiranju kojom se pored važećih šest ugovora, podrška proširuje za još šest novih poduzetnika.

Novi poduzetnici su izabrani sa liste kandidata koji su se prijavili na Javni poziv, ali zbog utrošenih budžetskih sredstava u maju 2017. godine nisu dobili podršku Općine Tešanj.

Ugovori sa novim poduzetnicima će precizirati finansijsku podršku koja zavisi od oblika registracije, troškova penzijskog i zdravstvenog osiguranja i troškova dijela zakupa prostora.

Odluku možete pogledati ovdje