Saziv za 5. sjednicu Vijeća

Na osnovu člana 22. Statuta Općine Tešanj („Službeni glasnik Općine Tešanj“, broj: 11/07), te člana 19. i 42. Poslovnika o radu Općinskog vijeća Tešanj („Sl.glasnik Općine Tešanj“, broj: 7/08, 1/12, 7/12 i 10/14),

S A Z I V A M

5. sjednicu Općinskog vijeća Tešanj koja će se održati dana 02.03.2017. godine (četvrtak) s početkom u 14:00 sati, u Sali Općinskog vijeća Tešanj.

Na osnovu člana 44. Poslovnika o radu Općinskog vijeća Tešanj („Službeni glasnik Općine Tešanj“, broj: 7/08, 1/12, 7/12 i 10/14) za 5. sjednicu Općinskog vijeća predlažem:

1. USVAJANJE ZAPISNIKA SA 4. SJEDNICE OPĆINSKOG VIJEĆA

D N E V N I R E D

1. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama odluke o zagrijavanju Tešnja daljinskim grijanjem i Uslovima za isporuku i preuzimanje toplotne energije,

2. Prijedlog Odluke o načinu rasporeda budžetskih i drugih sredstava za dugoročnu podršku realizaciji kapitalnih projekata,

3. Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o pogodnostima za investitore u Poslovnoj zoni ”Bukva”

4. Informacija o realizaciji Strategije općine Tešanj,

5. Informacija o radu Općinskog suda Tešanj za 2016.godinu,

6. Prijedlog Rješenja o imenovanju komisija Općinskog vijeća Tešanj,

7. Informacija o organizovanju i funkcionisanju sistema zaštite i spašavanja i zaštite od požara na području općine Tešanj za 2016.godinu.

B) VIJEĆNIČKA PITANJA I INICIJATIVE

Napomena:

1. Edukacija vijećnika istog dana prije početka sjednice od 13,00 do 13,45 sati, na temu Poslovnik o radu

Općinskog vijeća Tešanj, predavač Predsjedavajući Vijeća Senad Subašić.

2. Materijali za sjednicu Općinskog vijeća su dostupni ovdje.

3. Prilog za 1.tačku dnevnog reda dostavljen vijećnicima samo u elektronskoj formi putem e-mail.

4. Prilog za 4.tačku dnevnog reda možete pogledati online na: http://www.opcina-tesanj.ba/https://opcina-tesanj.ba/wp-content/uploads/images/strategija_final.pdf.

5. Termin emitovanja sjednice Općinskog vijeća je 04.03.2017.godine u 21,00 sati u programu TV “Smart” Tešanj.

PREDSJEDAVAJUĆI VIJEĆA

Senad N. Subašić, dipl.oec.