Kanalizacija: Idejni projekat

Tim za praćenje izrade Idejnog projekta primarnih kolektora sistema prikupljanja i odvodnje otpadnih voda na području općine Tešanj je održao sastanak u prostorijama JP RAD Tešanj. Prema riječima, Doc.Dr. Ismar Alagića, Savjetnika općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Općinskog koordinatora projekta ugovor o realizaciji predmetnog projekta je potpisan sa IPSA Institutom. Izvođač posla je preuzeo potrebnu projektnu dokumentaciju i podloge, tako da se uskoro očekuje imenovanje Komisije za reviziju i praćenje projekta i dostava prvih izvještaja o napretku u realizaciji projekta. Općina Tešanj je u proteklom periodu dostavila projektni prijedlog prema Europskoj investicionoj banci (EIB), tako da se u narednom periodu očekuje potpisivanje ugovora sa EIB-om i brojne aktivnosti na rješavanju odvodnje i prečišćavanju otpadnih voda na cijelom toku rijeke Usore. Kako kaže  Doc.dr. Alagić, posebno ohrabruje opredijeljenje 3 susjedne općine: Tešanj, Doboj Jug i Usora da zajednički rade na rješavanju pitanja prečišćavanja otpadnih voda.