Najljepše uređeno dvorište

Udruženje EKO-MLADI treću godinu za redom realizuje projekat „Izbor najljepše uređenih dvorišta i bašta na području općine Tešanj“. Ove godine izbor je vršen u tri kategorije: fizička lica, pravna lica i javne ustanove ili državne institucije.
UO udruženja je na svojoj redovnoj sjednici imenovao Komisju za izbor u sljedećem sastavu:
Adnan Lihić, Šefket Turalić, Sabahudin Omerbašić, Tamara Turkić, Zulfo Jusufović.
Komisija je izradila tekst konkursa a zatim je putem lokalnih medija konkurs objavljen.
Na konkurs se prijavilo 40 kandidata u sve tri kategorije. Nakon zatvaranja konkursa i objedinjavanja prijava Komisija je izvršila obilazak svih dvorišta u dva termina i to: 21 i 25.06.2012 godine. Članovi komisije su na licu mjesta imali priliku da izvrše pregled dvorišta i da zabilježe po 3 fotografije za sva dvorišta. Nakon toga je Komisija (02.07.2012) održala sastanak, izvršila pregled svih kandidata (po tri fotografije) uzimajući u obzir definisane kriterije: površina dvorišta, angažovanost vlasnika, raznovrsnost u dvorištu / bašti te opći dojam.
Sinoć je u restoranu “Ukus” izvršeno proglašenje najboljih i dodjela, kojoj su prisustvovali Općinski načelnik Fuad Šišić i njegov zamjenik Suad Huskić. Općina Tešanj je pokrovitelj ovog projekta.

Detaljnije pogledajte na:

dvorista_2012.pdf