III Etno festival Tešanj 2012

Danas je na Starom gradu (Gradini) u Tešnju počeo III Etno festival Tešanj 2012. Na Etno festivalu u Tešnju izlaže 32 izlagača iz cijele BiH.

Etno festival se organizuje u okviru projekta Kultura poslije sutra koji realizuje UG Sehara, u partnerstvu sa JU Muzej Tešanj i Agencijom za razvoj općine Tešanj TRA, uz podršku Općine Tešanj, Turističke zajednice ZDK i Ministarstva za obrazovanje, nauku, kulturu i sport ZDK.

U
ime Općinskog načelnika izlagačima i prisutnim posjetiocima, prigodnim
govorom se obratila pomoćnik Načelnika Službe za društvene djelatnosti
Azra Muslija i proglasila III Etno festival otvorenim.

Podrška razvoju kulturnog turizma, Doprinos očuvanju i valorizaciji starih i tradicionalnih zanata i rukotvorina, Doprinos u oblikovanju kulturno – turističkih resursa na području općine Tešanj, Unapređenje atraktivnosti specifičnih turističkih destinacija kulturnog karaktera na području općine Tešanj, Prilagođavanje turističke ponude općine Tešanj savremenim tržišnim trendovima u sektoru kulturnog turizma i Jačanje međukulturalnog dijaloga i saradnje u svim sferama života i rada svih građana/ki općine Tešanj i šire regije – ciljevi su ovogodišnjeg Etno festivala.

Svi zainteresovani, Etno festival mogu posjetiti danas do 23,00 sata.