Otpadne vode

Komisija za reviziju i praćenje realizacije Idejnog projekta prikupljanja i odvodnje otpadnih voda na području općine Tešanj sastavljena od članova firme ES-Hydrotechnics (Gološ E., Honić E. i Hadžalić A.), općine Tešanj (Dr.Alagić I., Medarić N.) i JP RAD (Mešić F., Kapić I.) održala je IV. sastanak u prostorijama firme ES-Hydrotechnisc u Sarajevu. Utvrđen je zajednički stav Komisije u pogledu dostavljene Knjige II Idejnog projekta dijela primarnih kolektora sistema prikupljanja, odvodnje otpadnih voda na području općine Tešanj. Nakon toga, stav Komisije je prezentovan predstavniku Izvođača g.Muhamedu Kapetanoviću iz IPSA Instituta. IPSA Institut je dostavio prijedlog trasa za preostale dionice primarnih kanalizacionih kolektora čije geodetsko snimanje trase je završeno krajem septembra 2012. godine. Usaglašeno je da Izvođač u toku iduće sedmice dostavi na reviziju Knjige III I IV iz predmetnog Idejnog projekta, čime bi Izvođač dostavio cjelokupan dio dokumentacije Idejnog projekta na postupak revizije.