Okolišne tehnologije i obnovljivi izvori energije u BiH

REZ Agencija je organizovala seminar na temu “Okolišne tehnologije i obnovljivi izvori energije u BiH” u prostoru hotela Zenica u Zenici.  Navedeni seminar je jedan u nizu aktivnosti iz projekta “Okolišne tehnologije i obnovljivi izvori energije u području Balkana” koji finansira Ministarstvo za ekonomski razvoj, Republike Italije. Na seminaru su učešće uzeli brojni predstavnici javnog, privatnog i civilnog sektora iz regije Centralna BiH, među kojima je bio i predstavnik općine Tešanj Doc.dr.Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU-fondovima. Cilj navedenog projekta je doprinos ekonomskom razvoju na području Balkana, u konkretom slučaju u Bosni i Hercegovini, Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji putem poduzimanja ciljanih aktivnosti u oblasti zaštite okoliša i korištenja obnovljivih izvora energije. Osim toga, projekat će biti usmjeren na promociju europskih standarda koji se odnose na predmetni sektor, kroz promociju savremenih tehnologija i unapređenje privredne saradnje između Republike Italije i država Zapadnog Balkana.