Međuopćinska saradnja i GIZ Prolocal

Sastanak općinskih načelnika i općinskih koordinatora GIZ-projekta sa predstavnicima GIZ ProLocal programa održan je u Tesliću. Sastanku su prisustvovali načelnici općina Tešanj – Suad Huskić, Žepče – Mato Zovko i Teslić – Milan Miličević. Sastanku je prisustvovao i Ismar Alagić, savjetnik Općinskog načelnika za pristup EU-fondovima i Općinski koordinator saradnje sa GIZ-om. Tema sastanka je obuhvatila slijedeća tri tematska područja: Prezentaciju GIZ ProLocal programa lokalne samouprave i ekonomskog razvoja u BiH, Brendiranje investicijskog područja Tešanj-Teslić i Žepče i Implementaciju Sporazuma o međuopćinskoj saradnji između Tešnja, Teslića i Žepča. Usaglašen je naziv pod kojim će se dalje prezentovati saradnja navedene tri općine i definisanje dalje aktivnosti na području promocije lokalnih potencijala za razvoj poslovnih aktivnosti, privlačenje investicija i poticanje izvoza. Dalja realizacija projekta bit će provedena kroz operativnu razradu na nivou općinskih koordinatora projekta. Ovom prilikom želimo istaknuti da je područje navedene tri općine jedno od samo tri područja u BiH sa kojima će GIZ sarađivati tokom perioda 2013-2015. godina.