3. susreti ratnih vojnih invalida općine Tešanj

porodica, te brojni gosti – komandanti ratnih vojnih jedinica, novinari i drugi gosti, a sve prisutne pozdravio je i Aziz Brotlija, ministar za boračka pitanja u Vladi Zeničko-dobojskog kantona. On je tom prilikom u svom kratkom i iskrenom obraćanju naglasio da briga o ratnim vojnim invalidima, njihovim porodicama, kao i porodicama šehida i poginulih boraca, mora biti kontinuirana i organizirana, jer to su ljudi koji su dali najviše u odbrani naše domovine.
– Ova Vlada i konkretno ovo ministarstvo učinili su značajne pomake kada je briga o ovim kategorijama ljudi u pitanju, a u nekim segmentima, kao što je, na primjer, postavljanje šehidskih obilježja samo u jednoj godini više nego sve prethodne vlade zajedno – istaknuo je ministar Brotlija. – No, nije samo to pokazatelj da vodimo brigu o ovim ljudima i njihovim porodicama. To je evidentno i kroz osiguranje studentskih i đačkih stipendija gdje je Vlada Kantona praktično preuzela brigu o njihovom školovanju kroz ovaj vid pomoći. Ipak, ovi ljudi i njihove porodice moraju biti stalna briga cijelog društva i nadam se da ćemo to u budućnosti i uspjeti.
Okupljenim invalidima i gostima obratili su se i njihovi ratni komandanti koji su prisustvovali druženju, te posebno Muharem Sejdić, predsjednik Općinske organizacije ratnih vojnih invalida koji je jedan od ključnih nosilaca ovog izuzetno dobro pripremljenog i organiziranog susreta, a, čulo se na skupu, i jedan od izuzetnih ljudi koji se na svaki mogući način bori za prava ove zaslužne populacije koja još uvijek nije kvalitetno zbrinuta.
Ipak, naglasili su to i svi prisutni u svojim obraćanjima, Općinska organizacija ratnih vojnih invalida u Tešnju jedna je od onih koje prednjače i kada je u pitanju organizacija ovih susreta i druženja.