17. kuća NHU OSLONAC

Nevladino humanitarno udruženje Oslonac  poslao nam je informaciju o realizaciji projekta Izgradnja kuće za Minu Spahić, a koju zbog još jednom pokazanog dobročinstva ove organizacije u cjelosti prenosimo:

S radošću u srcu vas obavještavamo da smo jučer ispred Nevladinog humanitarnog udruženja Oslonac predali ključeve novosagrađene kuće nani Mini Spahić u Čaglićima, Jablanica kod Tešnja. Nana je za Bajram dobila novu kuću o kojoj nije mogla ni sanjati, a mi smo se vratili s radošću, nadom u Allahovu nagradu i željom da još mnogo hajra uradimo.
Nana je cijelo vrijeme blagosivljala one koji su joj pomogli da riješi svoj veliki životni problem. Nadamo se, da će u tom mubarek danu, tako iskrene dove zalivane suzama radosnicama, biti podignute do Allahovog Arša.
Sav taj prizor je vidio Uzvišeni Allah i dobra djela neće biti zagubljena i nenagrađena.
To je 17. kuća koju je do sada sagradio Oslonac od svog osnutka. Tome treba pridodati i mnoge druge projekte u kojima je do sada učestvovao Oslonac.
Tom ibadetu i svečanom činu su prisustvovali aktivisti Oslonca, Općinski načelnik – hadži. Fuad Šišić, mjesni imam, mnogi prijatelji, rodbina, donatori, mještani, a sve su zabilježili naši vrijedni novinari i naša televizija.
Nema riječi kojima bih se zahvalio ljudima spremnim da čine dobra djela. Ovom prilikom pozivam sve koji žele da nam se priključe. Pred nama su mnogi novi projekti, a do sada nam je pristiglo oko 40 novih zahtjeva. Bez vas smo nemoćni, a zajedno možemo još mnogo hajra učiniti.”

Presjednik Skupštine NHU Oslonac
Salih ef. Haušić