Zimsko održavanje lokalnih puteva i gradskih ulica

Nakon potpisivanja ugovore za zimsko održavanje lokalnih puteva i gradskih ulica na području općine Tešanj za sezonu 2019/2020. godinu, osobe zadužene za nadzor, posjetile su i utvrdile spremnost firmi AB trans, Dobojputevi, Geo put, Trans kop, KM gradnja i JP RAD. Ove sezone, obuhvaćeno je održavanje lokalnih puteva i gradskih ulica ukupne dužine 110 km i 29 km trotoara. Vrijednost potpisanih ugovora je 278.100 KM. Istovremeno sa svih 25 mjesnih zajednica potpisani su sporazumi o održavanju minimalno 161 km cesta i 17 km trotoara za što je iz Budžeta Općine obezbjeđeno 168.760 KM.

Ukupna pokrivenost općine zimskom službom, uključujući 30 km regionalnih i 33 km magistralnih cesta je 334 km puteva i 46 km trotoara. Obuhvat zimskom službom možete pogledati na karti obuhvata sa kontakt telefonima firmi na održavanju.