Uputstvo za ostvarenje novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji na nivou Federacije

Podrške se mogu ostvariti za:
1)Animalnu i biljnu proizvodnju,
2)Investicijske projekte (investicije, regresiranje kamata, sufinansiranje osiguranja i dr.),
3) Stručne projekte
4)Ruralni razvoj (dopunske aktivnosti, ruralna infrastruktura, razvoj agroturizma, uređenje i zaštita poljoprivrednog zemljišta i dr.)
5)Podrške organiziranju poljoprivrednika i ostale podrške.

U okviru podrške za Ruralni razvoj uvedene su i podrške za Modernizaciju primarne poljoprivredne proizvodnje (mehanizacija),a odnose se na nabavku isključivo novih poljoprivrednih mašina i priključnih uređaja kao i podrške za nabavku opreme za doradu, preradu i skladištenje voća i povrća, (hladnjače, rashladne komore, sušare, sortirnice, parkirnice).

Uputstvo možete pogledati na web stranici općine Tešanj, ili se obratiti u službu za finanasije i ekonomiju, kontakt osoba Tamara Turkić.

Uputstvo pogledajte na: