Unapređenje energijske efikasnosti na području općine Tešanj

Javnim pozivom Federalnog Fonda za zaštitu okoliša Sarajevo, Općini Tešanj su odobrena sredstva za realizaciju projekta Izrada energijskog audita za dvadeset javnih objekata i Blower Door testa za objekte preko 1.000 m2 korisne površine sa ciljem unapređenja energijske efikasnosti na području općine Tešanj.

Ugovor je zaključen i firma CETEOR doo Sarajevo je otpočela ativnosti na realzaciji projekta.

Projektom su obuhvaćeni javni objekti : Centar za kulturu i obrazovanje Tešanj, Dom zdravlja Tešanj – glavna zgrada, Hitna pomoć, Ambulante Jelah, Kalošević, Karadaglije, Miljanovci,  Šije,  Tešanjka i Trepče, Služba civilne zaštite općine Tešanj – Vatrogasni dom Tešanj, Porezna uprava FBiH – KPU Zenica, PI Tešanj, JP TOPLANA Tešanj, Objekat Obdaništa, Sportsko rekreacioni centar – sportska dvorana i administracija, JP RAD d.d. Tešanj – Uprava, Objekat vodovoda – uređaj za tretman vode, magacin, radionica i hlorna stanica.