Svečano obilježen 1. mart – Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Povodom Dana nezavisnosti BiH, u ponedjeljak 1. marta položeno je cvijeće na Centralno spomen obilježje u Tešnju. Cvijeće su položili predstavnici Općine Tešanj, zastupnici sa viših nivoa vlasti, predstavnici boračkih udruženja, Udruženje dobitnika najviših ratnih priznanja Zlatni ljiljani i Zlatna policijska značka, Kamp boraca, članovi Odreda izviđača Crni vrh, Planinarsko-sportsko društvo Zmajevac 684, Asocijacija mladih SDA Tešanj, predstavnici MZ Tešanj, OO SDP Tešanj, Udruženje Antifašista Josip Broz Tito Tešanj i Forum mladih SDP Tešanj.

Prije polaganja cvijeća, u prostorijama Biblioteke otvorena je izložba povodom obilježavanja 30 godina od formiranja Patritske lige Tešanj.

U 13,00 sati u Centru za kulturu i obrazovanje održana je tribina Sigurnosne perspektive BiH.

U okviru Programa obilježavanja 1. marta, u petak je otvorena izložba likovnih radova učenika osnovnih škola sa područja općine Tešanj na temu Dan nezavisnosti BiH.