Reisu-l-ulema IZ u BiH posjetio Tešanj

Povodom Dana grada Tešnja danas je općinu Tešanj posjetio reisu-l-ulema Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazović sa saradnicima. Delegaciju su primili Općinski načelnik Suad Huskić i predsjedavajući Općinskog vijeća Senad Subašić. Ovom prilikom razgovarano je o saradnji Islamske zajednice i Općine Tešanj.

Čast mi je što nas je posjetio reisu-l-ulema povodom 10. decembra koji se obilježava kao Dan grada u spomen na vakufnamu Ferhad-bega i na period u kojem je Tešanj dobio urbanizaciju. Tokom sastanka razgovarali smo generalno o stanju u bh. društvu, potrebnim reformama u društvu kako bi naši građani našli najbolji način za život u BiH, a ne izvan BiH, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Osim sastanka u Općini Tešanj, reisu-l-ulema IZ u BiH Husein ef. Kavazović posjetio je i Medžlis islamske zajednice Tešanj, gdje je prisustvovao otvorenju renoviranog vakufskog prostora Ferhad-begove medrese.