Realizacija projekata Jačanje uloge mjesnih zajednica u općini Tešanj

Općinski načelnik Suad Huskić sa predstavnicima izvođača, firmama Dobojputevi d.d. Doboj Jug, Geo put doo Maglaj i Elektrocentar Petek doo Tuzla potpisao ugovore za realizaciju projekata Jačanje uloge mjesnih zajednica u općini Tešanj, II faza.

Radi se o projektima: Rekonstrukcija i asfaltiranje puta Ćosatovići u MZ Medakovo, Rekonstrukcija i asfaltiranje puta u polje Križanovića u MZ Medakovo i Asfaltiranje puta Močani-Jaruge MZ Šije ( Dobojputevi d.d. Doboj Jug), Rekonstrukcija dijela ulice Senada Hodžića u MZ Tešanj, Asfaltiranje puta u Putešić- Dautovača- Stražba u MZ Mrkotić ( Geo put doo Maglaj) i Adaptacija Doma-sala za sport i kulturu MZ Novi Miljanovci (Elektrocentar Petek doo Tuzla).

Ukupna vrijednost projekata je 203.825,98KM. Sredstva su obezbijeđena kroz projekat Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH II faza, a koji finansiraju Vlade Švedske i Švicarske, a implementira razvojni program UNDP BiH.