Provedena akcija čišćenja korita rijeke Tešanjke

U okviru proljetnog čišćenja i uređenja grada, a u cilju dostizanja vizije općine – Tešanj, sredina ekološke svijesti, čistoće i reda danas je provedena akcija čišćenja korita rijeke Tešanjke na relaciji Tešanj-Tešanjka. U akciji su, osim predstavnika općinske administracije učestvovali privrednici, nevladine organizacije i građani. Cilj akcije je podizanje svijesti kod građana na jedan viši nivo, kako bi se smanjila potreba za ovakvim akcijama, kazao je Općinski načelnik Fuad Šišić. Organizator akcije Općina Tešanj je obezbjedila opremu za učesnike i vreće, JP RAD odvoz i deponiju sakupljenog otpada, a privrednici hranu i osvježenje za sve učesnike. Inače, prošle godine u okviru ove akcije organizovano je čišćenje izletišta Kiseljak.