U Općini Tešanj je održana jednodnevna radionica na temu: Primjena Uredbe o trogodišnjem i godišnjem planiranju rada, monitoringu i izvještavanju u Općini Tešanj, te Izrada Akcionog, trogodišnjeg i godišnjeg plana. Radionici je održao Emir Oković, konsultant za izradu starteških dokumenata, a prisustvovali su Općinski načelnik sa pomoćnicima i službenik za planiranje i razvoj u Općini Tešanj.

Novi normativni okvir obavezuje na prilagođavanje internih akata i procedura organa uprave u Federaciji BiH na svim nivoima kako bi ih uskladili sa obavezama koje su definirane Zakonom i uredbama.

Konkretno, primjena Uredbe o trogodišnjem i godišnjem planiranju rada, monitoringu i izvještavanju u FBiH zahtijeva izmjenu i/ili donošenje novih akata kojima su regulisane procedure planiranja, praćenja, vrednovanja i izvještavanja o strateškim dokumentima.