Potpisan ugovor za gradnju bunara PEB 3 i vodovoda Mekiš

Nakon provedene procedure javne nabavke, Općinski načelnik Suad Huskić i predstavnici izvođača Dino Ahmić i Almir Brka potpisali su danas ugovor za Izgradnju bunara PEB 3 u Jelah Polju (Inter doo Tešanj) i Izgradnju sekundarne mreže vodovod Mekiš i izmještanje podstanice Mekiš (Konzorcij AB trans doo Tešanj i Špic beton doo Zenica).

Danas smo potpisali ugovor za gradnju novog PEB 3 bunara u Jelah Polju. Riječ je o bunaru koji bi po projektu trebao obezbijediti 600 litara vode u minuti (864 kubika dnevno). Ugovor uključuje sve potrebne cjeline projekta, bunarsku kućicu, pumpe, priključni vod, te 240 m laterarnog voda. Osim sredstava za gradnju, u istraživanje, projektovanje i kupovinu zemljišta (cca 11 dunuma) izdvojeno je 235.000 KM, rekao je Općinski načelnik Suad Huskić.

Vrijednost danas potpisanih ugovora je 347.857,82 KM za projekat Izgradnja bunara PEB 3 u Jelah Polju i 210.284,79 KM za Izgradnju sekundarne mreže vodovod Mekiš.