Posjeta privredniku Ahmetu Brki i Sportskom poligonu u Piljužićima

Općinski načelnik Fuad Šišić sa saradnicima danas je posjetio i obišao Sportski poligon u Piljužićima i privrednika Ahmeta Brku. Irfan Garić, predsjednik Udruženja JOM Jelah je upoznao Općinskog načelnika sa aktivnostima na projektu  Mini sportski poligon koji ovo Udruženje već nekoliko godina radi  uz pomoć sredstava Općine, Kantona, Omladinske banke i još nekih izvora finansiranja. Osim terena za boćanje, šaha, dječije igraonice, terena za fudbal i odbojku, urađen je dio ograde i dio grafitnog zida. Za ovu godinu planiran je završetak postavljanja ograde i grafitnog zida, kao i priključak na električnu energiju, kazao je predsjednik Udruženja JOM Jelah.

Općinski načelnik je mladima obećao pomoć , kao i svake godine, koliko bude moguće kako bi ovaj projekat dobio konačan izgled i istakao da je ovo dobar primjer poduzetnosti mladih ljudi koji su od neupotrebljivog terena uspjeli napraviti poligon gdje će mladi provoditi svoje slobodno vrijeme.

Ahmet Brka se već nekoliko godine bavi plasteničkim uzgojem jagoda, a posjeduje i voćnjake, kao i uzgoj drugh kultura. Poduzetnik Ahmet Brka i njegova firma trebala bi drugima poslužiti kao primjer uspješnog biznisa – kako na relativno malom prostoru uzgajati i održavati različite kulture koje se nadopunjuju, a uz to i zaraditi, kazao je Općinski načelnik.