Podrška investicijama u diverzifikaciju ekonomskih i socijalnih aktivnosti u ruralnim područjima

U okviru projekta EU4AGRI, kroz ovaj javni poziv Evropska unija će podržati mala poljoprivredna gazdinstva kako bi pokrenuli nove ekonomske ili socijalne aktivnosti kojima će diverzifikovati svoje izvore prihoda ili doprinijeti unapređenju kvaliteta života u ruralnim područjima.

Također, kroz ovaj javni poziv će biti podržane i inicijative i aktivnosti  koje će doprinijeti boljoj zapošljivosti mladih u ruralnim područjima, unapređenju inovativnosti i konkurentnosti ruralnih preduzeća. Dodatno, bit će podržane aktivnosti koje doprinose zapošljivosti i položaju žena u društvu kroz kreiranje infrastrukturne podrške te za aktivnosti koje uopšteno doprinose unapređenju kvaliteta života na selu, uključujući i mlade.

Korisnici finansijske podrške u sklopu ovog javnog poziva su poljoprivredna gazdinstva, registrirani privredni subjekti, udruženja građana, privatne ustanove ili preduzeća a kroz prijavu koju podnose jedinice lokalne samouprave (općine/opštine i gradovi).

Prijave se mogu podnijeti od 27.09.2022. godine dok je krajnji rok  21.11.2022. godine do 17:00 sati.

Za više informacija, svi zainteresirani mogu pristupiti javnom pozivu putem oficijelne web stranice projekta, eu4agri.ba

U cilju detaljnijeg predstavljanja javnih poziva bit će organizovane informativne sesije, a vrijeme i mjesto održavanja sesija možete pogledati OVDJE