Ocjena općinskih uprava u efikasnom pružanju javnih usluga i demokratizaciji ukupnih procesa

Nakon završene prve faze MEG projekta 2016-2021, u okviru druge faze 2021-2025, održana je prezentacija početnih rezultata za 10 općina. Vrednovane su 4 oblasti i 99 indikatora.

U izvještaju o trenutnim rezultatima za 10 općina (Gradiška, Tešanj, Gračanica, Žepče, Prijedor, Bosanska Krupa, Prnjavor, Teslić, Sanski Most i Bihać) naša Opčina je rangirana na visoko drugo mjesto sa 85% bodova.

U oblastima Priprema i praćenje provedbe odluka Vijeća i Transparentnost i odgovornost Uprave smo prvorangirani u odnosu na ostale.

Predstavljena je i nova grant metodologija na osnovu koje će se najboljim općinama dodijeliti bespovratna sredstva za sufinansiranje prioritetnih infrastrukturnih projekata iz oblasti vodosnabdjevanja i odvodnje otpadnih voda, i to u dva ciklusa, za projekte u 2023. i 2024. godini.