Obilježen 9. septembar – Dan oslobođenja općine Tešanj od fašizma

Povodom općinskog praznika 9. septembra – Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma, položeno je cvijeće na Centralnom spomen obilježju šehidima i poginulim borcima 1992-1995. godina, na bistu narodnog heroja Huse Hodžića i Partizanskom groblju u Tešnju, kao i na spomen obilježja u Jelahu i Tešanjci. Cvijeće su položili predstavnici Općine Tešanj, Vlade ZDK, boračkih udruženja, članovi Odreda izviđača Crni vrh, kao i predstavnici javnog i političkog života sa područja općine Tešanj.

U sklopu obilježavanja 9. septembra – Dana oslobođenja općine Tešanj od fašizma postavljen je i kamen temeljac za novi objekat škole u Medakovu, a u Centru za kulturu i obrazovanje održana je tribina: Bosna i Hercegovina u aktuelnom političkom ključu regiona.